Dolenc Božidar

Božidar Dolenc je bil rojen leta 1950 v Ljubljani. Po poklicu je bil kemijski tehnik. S fotografijo se je ukvarjal od 1978. Od 1978 je bil svobodni umetnik. Bil je član Foto kluba LEK in foto grupe ŠOLT, od leta 1984 pa član Društva oblikovalcev Slovenije. Bil je eden od pobudnikov za nastanek fotografske revije Fotografija in med letom 1997 in 1998 njen glavni urednik. Bil je član uredniškega odbora. Sodeloval je na sedmih mednarodnih fotografskih delavnicah in simpozijih. Pripravil je 33 samostojnih razstav in sodeloval na več kot 110 skupinskih razstavah. Za fotografsko delo je prejel 25 nagrad in priznanj, bibliografija o njegovem delu ima okoli 75 ustanov. Živil in delal je v Ljubljani.